22 Luty, 2012

Pianka, lakier czy guma do włosów?

Co jest najbardziej skuteczne w utrzymaniu perfekcyjnej fryzury?

 

pasta do włosów Joanna

Guma do włosów

Zacznę może od gumy do włosów, ponieważ to z nią jako pierwszą miałam do czynienia z wszystkich kosmetyków przeznaczonych do stylizacji, no może oprócz żelu J ale z tego każdy wyrasta i nikt się nie chce przyznać do jego użytkowania. No więc jeśli chodzi o gumę jest ona o wiele lepsza w stylizacji od na przykład żelu gdyż nie pozostawia na włosach ‘mokrych śladów’, włosy wyglądają naturalnie.
Ja akurat używałam i tez mogę polecić gumę firmy Joanna nazwa Styling Effect. Produkt nie pachnie jakoś szczególnie ładnie, ale też nie jest to zapach nieprzyjemny. Konsystencja jest klejąca dlatego, zresztą jak po większości kosmetyków do włosów dobrze jest umyć ręce. Gumy używałam jak miałam krótkie włosy, wydaje mi się że nadaje się właśnie bardziej do krótkich bądź średniej długości włosów (np. takie jakie miała Rihanna w teledysku ‘Shut up and drive’). Przy takiej długości można na włosach przy jej pomocy stworzyć ‘artystyczny nieład’ J. Stylizacja jest łatwa i szybka. Guma trzyma się na włosach bardzo długo, przy stylizacji trzeba jednak uważać żeby nie nałożyć jej za dużo w to samo miejsce, ponieważ włosy mogą się posklejać, lub mogą powstać nieładne widoczne grudki.

A może pianka?

Taft pianka do włosówPianka do włosów – ja używam w tej chwili Schwarzkopf Taft Ultra Strong. Z tego co podaje producent akurat w tym modelu znajduje się olejek arganowy, który jest bogaty w witaminę E, dzięki czemu chroni włosy podczas stylizacji. Należę do osób, które codziennie myją i stylizują włosy więc dodatkowa ochrona jak najbardziej mi się przyda. Tak więc w tej chwili posiadam włosy kawałek za ramiona i grzywkę, prostą czy na bok, zależy jak ją ułożę. Piankę nakładam zawsze przed suszeniem, włosy są w tedy delikatnie podniesione, łatwiej się je układa podczas suszenia. Następnie nakładam również niewielką ilość po suszeniu by wystylizować włosy, utrwalam to później lakierem z tej samej serii. Jeśli chodzi o piankę można jej używać do każdej długości włosów, choć podobnie jak w przypadku gumy, trzeba uważać by nie nałożyć za dużej ilości w jednym miejscu. Pianką można uzyskać w łatwy sposób fryzurę tak zwaną ‘mokrą włoszkę’ wystarczy wgnieśćją we włosy. Stosując ja od nasady włosów, można zwiększyć objętość włosów – tylko UWAGA nie zaleca się stosowania pianki przy skórze głowy, ponieważ sprawia to, że włosy szybciej się przetłuszczają. Podsumowując przy użyciu pianki w łatwy sposób można ułożyć fryzurę, zwiększyć optycznie objętość włosów, wykończyć fryzurę podkreślając niektóre pasam bądź loczki i wiele innych.

 Na ostro z lakierem!

Taft lakierKolejnym popularnym kosmetykiem przeznaczonym do stylizacji włosów jest lakier do włosów. Przy jego wyborze trzeba wziąć pod uwagę rodzaj oraz kondycję swoich włosów. Ważne jest by dany lakier utrwalał włosy nie tworząc tak zwanego ‘hełmu’. Ja znalazłam taki lakier – pochodzi on z tej samej serii co pianka do włosów – Schwarzkopf Taft Ultra Strong. Potrafi on utrzymać fryzurę przez cały dzień, nawet jeśli włosy nie są ‘sztywne’. Najczęściej polecane są lakiery Taft, John Friedla (firma ta zajmuje się także produkcją akcesoriów fryzjerskich), Got2B, Hebron oraz L’Oreal. Przy stylizacji najlepiej jednak użyć na przykład pianki do ułożenia fryzury, a później tylko ją utrwalić lakierem. Pamiętajcie tylko żeby nie używać za dużej ilości lakieru. Lepiej by fryzura trzymała się krócej, niż żeby wyglądała sztucznie. Powiem szczerze, że jestem uzależniona od lakieru do włosów, podobnie jak moje włosy, ale dzięki nawet jego niewielkiej ilości dłużej pozostają świeże.